İkinci El Eşya Alanlar

Ankara ikinci el eşya alanlar Başkentte oturuyorsanız ve eski eşyalarınızı satmak istiyorsanız çok fazla seçeneğiniz var demektir. Özellikle Ankara’da eşya alanlar hemen hemen her semtte bulunmaktadır. Tüm firmalar eşyalarınızı yerinde tespit etmekte ve ücretleri anında nakit olarak teslim etmektedirler. Yapmanız gereken şey hangi semtte oturuyorsanız o semte göre arama yaparak en uygun firmaları bulmak ve temasa geçmek olacaktır. Ankara’da eşya alanlar ile ilgili semt bilgisi vermek gerekirse, başlıca Ulus İtfaiye Meydanı, Keçiören, Yukarı Ayrancı, Çankaya, Dikmen, Oran, Batıkent, Ümitköy, Etlik, Eryaman, Çayyolu, Abidinpaşa, Mamak, Akdere, Yenimahalle ve Altındağ sayılabilir. 

Eşya alan firmaların hangi semtlerde olduklarını internet üzerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Yapacağınız detaylı bir arama sonucunda göreceksiniz ki pek çok firmanın neredeyse her semtte bir mağazası ya da şubesi bulunmaktadır. Bu da işinizi kolaylaştırması açısından büyük bir avantaj demektir. Oturduğunuz yerden yapacağınız bir internet araması sayesinde sokak sokak dolaşmak ya da uzun arayışlar içine girmek zorunda kalmayacaksınız. Kısa süre içinde size en yakın yerde bulunan firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Ankara’da eşya alanlar belli kategorilere göre hizmet vermektedirler. Bazıları yalnızca ev eşyası alırken, bazı firmalar ise yalnızca ikinci el ofis eşyaları ile ilgileniyorlar. 

Aynı zamanda spot alım satımı yapan çok sayıda firma olduğu gibi tüm ev eşyalarınızı alan firmalar da bulunabiliyor. Sizin nasıl bir eşya satmak istediğinize göre arama yapmanız en doğrusu olacaktır. Firmaların Ankara merkezde bulunan ofisleri dışında her semtteki şubeleri eşya satmak isteyen kişilerle doğrudan temasa geçerek anında ve hızlı bir çözüm getirmekteler. Yapmanız gereken şey oldukça basit. İnternetten size en yakın şubeyi bulmak ve satacağınız eşyaya yönelik bir firmayla temasa geçmek. Sonrasında telefonla arayarak satmayı düşündüğünüz eşyaları hakkında firma yetkililerine bilgi vermeniz gerekiyor. Örneğin eşyaların muhteviyatını söylemelisiniz. Ayrıca kaç yıldır kullandığınız da çok önemli bir bilgi. Renkleri ve yapıldıkları malzeme de vermeniz gereken bilgiler arasında. Eşyalarınızla ilgili kırık, çatlak, yırtık gibi durumlar söz konusuysa firma yetkililerine bunları da mutlaka söylemelisiniz. Yeni eşyalarınız varsa da onların garanti kapsamında olup olmadıklarını ya da herhangi bir arızaları olup olmadığını da bildirmelisiniz. Eşyalarınızla ilgili tüm detayları telefonda bildirebilir hatta düşündüğünüz rakamı da söyleyebilirsiniz. Yetkililere ev adresinizi verdikten kısa bir süre sonra size gelen firma yetkilileri eşyalarınızın listesine bakarak hepsini tek tek incelemekte ve bahsettiğiniz eşyalar için size en uygun fiyat teklifini söylemekteler. Anlaşmaya vardığınız takdirde oracıkta ücreti size nakit olarak ödeyeceklerdir. Anlaşmaya varamazsanız da başka bir firma ile görüşmeler yapabilirsiniz pek çok firma olduğundan mutlaka size en uygun firmayı bulacaksınız. Önemli olan eşyalarınızı gerçek eder fiyatı ile elden çıkarmak olmalıdır. Ancak çok eski ve harap olmuş eşyalarınız için de çok yüksek rakamlar beklememelisiniz aksi halde hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.